Inter-Team przystąpił do NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE)

Inter-Team, jeden z wiodących dystrybutorów części samochodowych w Polsce, podpisał umowę o współpracy z NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE), regionalnym reprezentantem dynamicznie rozwijającej się globalnej grupy zakupowej NEXUS Automotive International (N!).

Inter-Team to ogólnopolski dystrybutor części samochodowych i wyposażenia warsztatów oraz dostawca kompleksowych usług dla warsztatów samochodowych z siecią sprzedaży obejmującą niemal 80 oddziałów.

Firma jest członkiem Holdingu Nordic Forum, zajmującego miejsce w pierwszej dziesiątce europejskich grup zakupowych, które przyłączyło do grupy N! w grudniu 2016 r. Pozostali członkowie Nordic Forum to FTZ (Dania) oraz Hellanor (Norwegia).

Podpisanie umowy jest kolejnym etapem zacieśnienia współpracy pomiędzy Inter-Team a grupą NEXUS.

Michał Gałusa, Dyrektor ds. Sprzedaży w Inter-Team:

„Dołączenie Inter-Team do N!ACE oznacza dla nas możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń orazpodejmowania wspólnych inicjatyw prowadzących do zwiększenia konkurencyjności na wymagającym rynku dystrybucji. We współpracy z innymi partnerami z Polski będziemy mogli realizować działania, które jeszcze lepiej pozwolą nam odpowiadać na potrzeby klientów. Tworzenie się grup zakupowych na rynku dystrybucji części samochodowych jest zjawiskiem naturalnym. Polski rynek jest rozdrobniony, a zwiększona skala umożliwia negocjację większych rabatów u dostawców.  Występując jako grupa mamy też silniejszą pozycję w negocjacjach o warunki zakupów towarów i usług, co pozwala zwiększyć oszczędności zakupowe.”

Waldemar Bacławski, Członek Zarządu N!AI oraz N!ACE:

„Zarząd NEXUS Automotive International SA z wielką satysfakcją powitał Nordic Forum w swoich strukturach. Skala biznesu i mocna pozycja FTZ oraz Hellanor w krajach skandynawskich umocni naszą obecność i rozpoznawalność marki NEXUS w tej części Europy.”

„Witamy polskiego Partnera Nordic Forum, firmę Inter-Team w naszych strukturach regionalnych. Jesteśmy przekonani, iż ta obecność zaowocuje już wkrótce wspólną aktywnością i wzmocni pozycję rynkową wszystkich podmiotów zrzeszonych w NEXUS Automotive Central Europe.”

Hubert Słok, Członek Zarządu N!ACE oraz Network Manager EMEA w N!AI:

„To bardzo dobra, oczekiwana decyzja. Przystąpienie Inter-Team do struktury regionalnej NEXUSA jest naturalnym krokiem w rozwoju grupy. Pozwoli w większym stopniu zacieśnić współpracę pomiędzy Partnerami w Europie Środkowo-Wschodniej i w pełni realizować strategię NEXUS: bądź globalny, działaj lokalnie.”

„Kooperacja w ramach N!ACE umożliwi także realizację dużych projektów centralnych NEXUSA z rozmachem niemożliwym do osiągnięcia w skali pojedynczego partnera.”

 

Wróć

Kontakt

Biuro - Centrala
ul. Daniszewska 4
03-230 Warszawa
tel 22 29 02 227
NIP: 524-03-01-927

Dział Sprzedaży

Napisz do nas:

 Centrala
 Dział Sprzedaży
 Dział Marketingu
 Dział Współpracy z Warsztatami
 Dział Wyposażenia Warsztatów
 Redakcja Inter-News

Magazyn Centralny
Natolin, ul. Logistyczna 15
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel.  22 755 97 11

Napisz do nas: magazyn.natolin@inter-team.com.pl

Facebook