Nowy system dystrybucji Castrol

Inter-Team ambasadorem Castrol

files/Aktualnosci/Castrol_logo.pngZakończył się trwający od października proces optymalizacji systemu dystrybucji. Jednym z jego elementów było zawężenie liczby strategicznych partnerów do kilkunastu. Są to jedyne podmioty w kraju, które będą miały dostęp do pełnej oferty produktów Castrol przeznaczonych dla motoryzacji. Do grona ambasadorów marki należy m.in. firma Inter-Team.

Reorganizacja systemu dystrybucji objęła wszystkie kraje europejskie i miała na celu wyłonienie dużych, stabilnych firm, aktywnie działających na lokalnym lub krajowym rynku, mających swoją sieć klientów i partnerów. Marka Castrol będzie wiodącą w portfolio ambasadora i jedyną marką olejową przez niego promowaną.

Castrol daje swoim partnerom do dyspozycji szereg różnorodnych narzędzi, jak na przykład program współpracy z warsztatami niezależnymi Castrol Service Plus. Producent olejów zapewnia też szerokie wsparcie marketingowe i sprzedażowe przy wprowadzaniu nowych produktów oraz cały pakiet szkoleń technicznych. Każdy przedstawiciel handlowy ambasadora zostanie odpowiednio przeszkolony, by mógł efektywnie sprzedawać produkty Castrol. „Oczekujemy, że nasi partnerzy będą aktywnie korzystali z tego wsparcia i zwiększali tym samym udział marki Castrol w swojej sprzedaży” – mówi Sławomir Radoń, dyrektor regionu Central Eastern Europe.

Liczba ambasadorów jest różna w poszczególnych krajach Europy i zależna od wielkości oraz specyfiki lokalnego rynku. Co ważne, lista strategicznych partnerów nie jest zamknięta. Castrol cały czas będzie obserwować i rewidować swój system dystrybucji, dopuszczając możliwość zmian czy poszerzenia grona ambasadorów.

„Zmiany w systemie dystrybucji z jednej strony ułatwią naszym partnerom rozwój i umożliwią skoncentrowanie się na sprzedaży naszych produktów, z drugiej pozwolą firmie Castrol pracować nad efektywnym wykorzystaniem narzędzi, jakie oferuje ambasadorom. Jestem pewien, że z kilkunastoma aktywnie działającymi podmiotami jesteśmy w stanie w krótkim czasie zwiększyć nasze udziały w rynku” – podsumowuje Sławomir Radoń.

Wróć

Kontakt

Biuro - Centrala
ul. Daniszewska 4
03-230 Warszawa
tel 22 29 02 227
NIP: 524-03-01-927

Dział Sprzedaży

Napisz do nas:

 Centrala
 Dział Sprzedaży
 Dział Marketingu
 Dział Współpracy z Warsztatami
 Dział Wyposażenia Warsztatów
 Redakcja Inter-News

Magazyn Centralny
Natolin, ul. Logistyczna 15
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel.  22 755 97 11

Napisz do nas: magazyn.natolin@inter-team.com.pl

Facebook